Hakkımızda

BEYSEM

BEYSEM (Beykoz Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezi), Çocukların, Gençlerin ve Yetişkinlerin serbest zamanlarını; Sanatsal, Kültürel ve Sosyal faaliyetlerle değerlendirmek, Bilgi ve Beceri sahibi olmalarına yardımcı olmak, yeteneklerini daha da geliştirmek amacı ile kurulan yapılardır.

 

SANAT ve EĞİTİM MERKEZİ KURALLARI

 1. Sanat ve Eğitim Merkezi faaliyetleri 2.-8. sınıf örgün eğitim gören öğrenciler ile 15 yaş ve üzeri gençlere ile yetişkinlere yöneliktir.
 2. Sanat ve Eğitim Merkezi’nden sadece üye olanlar yararlanabilirler.
 3. Öğrencilerin giriş-çıkış takibi velilerin kontrolündedir.
 4. Velilerin, öğrencilerin takibi için kurum tarafından düzenlenen bilgilendirme ve öğrenci durum değerlendirme toplantılarına katılmaları gerekmektedir.
 5. Sanat ve Eğitim Merkezi’nin düzenlediği gezilerde öğrencinin gezilere katılması veli tarafından isteniyorsa muvafakatname (veli izin belgesi) doldurmaları zorunludur.
 6. Kursiyerler, açık raf sistemine göre düzenlenmiş kütüphane materyallerinden serbestçe faydalanabilirler.
 7. Sanat ve Eğitim Merkezi’ne girerken, içeride başkalarının çalışma yaptığı düşünülerek sessiz girilmeli ve Sanat ve Eğitim Merkezi’nden sessiz çıkılmalıdır.
 8. Sanat ve Eğitim Merkezi’nde kütüphaneye, sınıflara kesinlikle yiyecek ve içecekle girilmemesi konusunda dikkat edilmelidir.
 9. Sanat ve Eğitim Merkezi’nde cep telefonları sessize alınmalı ve telefon görüşmesi yapılmamalıdır.
 10. Branş ve kulüplere kayıtlı öğrenci, eğitim sezonunda kayıtlı olduğu derse art arda 2 veya toplamda 3 defa katılmadığı takdirde bulunduğu sınıftan kaydı silinecektir.
 11. Branş ve kulüplere kayıtlı öğrenci, ders gün ve saatini eğitim sezonunda 2 defadan fazla değiştiremeyecektir.
 12. Öğrenci, eğer on sekiz yaşından küçük ise öğrencinin velisi, kayıtlı olduğu derse katılamayacağı zaman Sanat ve Eğitim Merkezi’ne ulaşarak haber vermelidir.
 13. Kursiyer, ders saatlerinin çakışmaması şartıyla en fazla farklı kategorilerden 2 branş seçebilir.
 14. Ders içerisinde ve dışarısında hiçbir siyasi ve ideolojik konuşma yapılmamalıdır.
 15. Hiçbir şekilde kaba kuvvete ve baskıya başvurulmamalıdır.
 16. Eşyalara zarar verilmemelidir; zarar verildiği takdirde bu zararın bedeli zarar veren tarafından karşılanmalıdır.
 17. Eğitim süresince öğrencinin başına gelebilecek yaralanma, sakatlanma, hastalanma, vefat gibi olumsuz durumlarda Beykoz Belediyesi-BEYSEM yöneticileri ve çalışanları sorumlu tutulmamalıdır.
 18. Eğitim Merkezi’nde veya Beykoz Belediyesi tarafından yapılan etkinlik, seminer ve programlara kursiyerler tarafından katılım sağlanmalıdır.
 19. Kurum içinde ve çevresinde sigara, içki ve uyuşturucu gibi sağlığa zararlı maddeler kullanılmamalıdır.
 20. Beykoz Belediyesi ve Sanat ve Eğitim Merkezi öğrencilerin eğitimi sırasında çekilen/kaydedilen ses/kamera-video/fotoğraf kayıtlarını, öğrencilerin ürettiği eserlerin üretimi ve sergilenmesi esnasında çekilen/kaydedilen ses/kamera-video/fotoğraf kayıtlarını Beykoz Belediyesi’nin tanıtım amacıyla her türlü yayın organında ve sosyal medyada kullanma hakkına ayrıca gerekli görüldüğü takdirde Beykoz Belediyesi ve iştirakleri ile ulusal ve uluslararası basın organlarıyla paylaşma hakkına sahiptir.
 21. Ders anında velilerin dersliklere ve üst katlara çıkmaması kuralına uyması gerekmektedir.
 22. Öğrenciler şahsi eşyalarını Sanat ve Eğitim Merkezi’nde bırakamaz. Aksi durumlarda ortaya çıkabilecek kayıplardan Sanat ve Eğitim Merkezi sorumluluk kabul etmez.

ÜYELİK AVANTAJLARINIZ

 • Kütüphaneden son baskı roman, hikaye vb. ödünç kitap alıp faydalanabilirler.
 • Düzenlenen yarışma ve etkinliklere katılabilirler.
 • Kulüp ve grup faaliyetlerine katılabilirler.
 • Sosyal ve kültürel çalışmalara katılabilirler.
 • Kültürel ve Eğitici gezilere katılabilirler.
 • Seminer, konferans ve eğitici çalışmalara katılabilirler.