Öğrencilerimiz YKS ve LGS’YE Simülasyon Deneme Sınavı İle Hazırlanıyorlar

Sınavda başarılı olmak için konulara hakim olmak kadar sınavın nasıl olduğunu bilmek ve sınav anında psikolojiyi doğru yönetmek de önemlidir.
BEYSEM Otağtepe YKS ve LGS Hazırlık Kursları Merkezi olarak; sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz için, Kavacık Borsa Ortaokulu’nda simülasyon deneme sınavı gerçekleştirdik. 9 Ocak Pazar günü yapılan simülasyon sınavda, ÖSYM sınav kurallarını birebir uygulayarak öğrencilerimize sınav atmosferini ve sınav heyecanını yaşattık. Öğrencilerimiz, üst aramasının ardından kendilerine verilen sınav giriş belgesi ve kimlik belgelerini göstererek sınav binasına girdiler. Saat 10.00’dan sonra kapılar kapandı ve geç kalan öğrenciler sınav salonuna alınmadı.
Korona virüs salgını tedbirleri kapsamında binaya girişte ateş ölçümü, dezenfektan ve maske verilerek sosyal mesafe kurallarına uygun sınıflarda sınavlarını oldular. Kişisel paketlenen kalem ve silgilerini kullandılar. Sınavda, öğrenciler kurstaki sınıf arkadaşlarıyla aynı sınıfa denk gelmeyecek şekilde planlandı. Deneme kitapçıklarının dağıtımıyla başlayan sınav 12.30’da sona erdi.
Bahçede öğrencilerin sınavını başarıyla tamamlamasını bekleyen velilerimizle sınav sonrası heyecanlarını paylaşmak güzeldi.

Sınav ortamını oluşturmamızda bize kapılarını açan Kavacık Borsa Ortaokulu idaresine ayrıca teşekkür ederiz.

Haziran ayında gerçekleşecek sınava kadar YKS-LGS maratonunda olan tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.