Başkanımızdan

Başkanımızdan

Kıymetli Hemşehrilerim;

Beykoz Belediyesi olarak kültür-sanat ve eğitim faaliyetlerimizi sizlerle buluşturmanın mutluluğu içerisindeyiz. Beykoz Sanat ve Eğitim Merkezi’nde (BEYSEM) 2021-2022 sezonunda da sizleri uzman hocalarımızın rehberliğinde, nitelikli ders ve kurslarla buluşturmaya devam ediyoruz. Başta gençlerimiz olmak üzere her yaştan vatandaşımızın katılım gösterdiği bu faaliyetlerle, Beykozlu vatandaşlarımıza kültür ve eğitim anlamında ufuk açıcı bilgi ve beceriler kazandırmak gibi bir hedefimiz var. Beykozlu gençlere yeteneklerini ortaya koymaları anlamında önemli fırsatlar sağlayan bu faatliyetlerimizde, gençlerimize en doğru şekilde rehberlik etme hassasiyetimizi de daimi olarak muhafaza ediyoruz.

Eğitimlerimizi Beykoz’un her köşesine ulaştıran BEYSEM binalarımızda, gençlerimizin eğitim hayatlarına katkı sağlayacak dersler veriyor ve kurslar düzenliyoruz. Bu anlamda YKS-LGS hazırlık kurslarımızla, gençlerimize lise ve üniversiteye giriş sınavlarında yardımcı olmaya ve hayallerindeki bölümlere yerleşmeleri yolunda katkı sağlamaya çalışıyoruz. Yine yabancı dil kurslarımızla da gençlerimizin yabancı dil öğrenim süreçlerine katkı vermeyi hedefliyoruz.

BEYSEM’deki faaliyetletlerimizle gençlerimizin sadece derslerine ve mesleki becerilerine değil, sanatsal eğilimlerine de destek verme perspektifiyle hareket ediyoruz. Müzik ve Sahne Sanatları, El Sanatları ve Görsel Sanatlar alanlarında düzenlediğimiz derslerle vatandaşlarımıza yeteneklerini geliştirmeleri adına verimli mecralar hazırlamaya özen gösteriyor; ayrıca gençlerimizin çeşitli alanlardaki etkinlik ve ürünlerini de sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. BEYSEM’deki faaliyetlerimize emek veren mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyor, 2021-2022 sezonunun hepimize sağlık ve afiyet getirmesini temenni ediyorum.